Je 479 slovíček s vysvětlením nebo příkladovou větou ve slovníku.

479


Zaregistrovaní a přihlášení studenti můžou vytvořit cvičení s vlastnímy slovy. Vy nejste přihlášený.

Slovní hra "Náhodná slovíčka" pro cizojazyčné studenty češtiny

Vítejte v sekci Náhodná slovíčka. Tato hra je jedinečná přiležitost pro cizince, kteří se učí česky aby se skutečně způsobem škola hrou si procvičili a budovali svou slovní zásobu češtiny.

Co je to?

Hra "Náhodná slovíčka" je důmyslná hra pro procvičení slovní zásoby češtiny. Každé náhodně vybrané slovo má buď vysvětlení v češtině a/nebo obrazovou ilustraci. Registrovaní uživatelé můžou vytvořit vlastní sadu slov podle vlastního výběru.

Pro koho to je?

Tato hra se slovy je úrčen pro studenty češtiny mírně pokročilé až pokročilé ůrovně. Databáze je propojená s naším slovníkem, který obsahuje přes 5000 slovíček ze kterých přes 1000 má vysvětlení a/nebo obrazovou ilustraci. Počet těchto slovíček se týden co týden roste a právě z těchto slov je pak náhodným způsobem vybírán obsah cvičení.

 


Jak se tato hra používá?

Hra je zdarma ale je nutná registrace se svou emailovou adresou.

 

1. Po příhlášení je doporučeno (zvlášť pro méně pokročilé studenty) prostudovat sadu vybraných slovíček. Přečtěte jejích vysvětlení a prohlídněte si obrázky. Pro ilustraci uvedeme snímek ze hry:

Příklad pro hru náhodná slovíčka

 

2. Na konci seznamu slovíček je tlačitko pro procvičení. Klikněte na něho.

3. Slovíčka se obrazí jedno za druhém. Úkolem studenta je napsat české slovo správně do pole a po odeslání se zobrazí jestli to měl správně nebo špatně a zobrazí se dalsí slovíčko. Tady slovo Správně označuje že předchozí slovo bylo správně zadáno a je vydět naše nové slovo což je v tomto případě "stín". Tohle slovo má v našé databázi jak vysvětlení tak i obrazovou ilustraci ale většinou jsou jenom vysvětlení.

Příklad pro hru náhodná slovíčka

 

4. Po zadání všech slovíček se objeví odkaz na stránku statistiky, kde můžete souhrně vidět hodnocení.

Z následujícího screenshotu je vidět jak úspěšně a kdy naposledy zvládl náš student.

Statistika náhodných slovíček

Na začátku seznamu je taky tlačítko pro možnost procvičení neúspěšně řešených slovíček. Jestli jejích počet nedosáhne 10, program vybere tolik slov aby počet slov se rovnal deset. Jestli jejích počet převyšuje 10 program vybere jen 10 a vytvoří novou sadu. Jestli jejich počet nedosáhne 10 program dopní je náhodnými slovy ze slovníku aby jejich počet byl 10.

5. Registrovaní uživatelé můžou taky vytvořit vlastní sadu cvičení.

Do zelené políčky můžete zadat svoje vlastní slovo. Při psaní prvního písmena se objeví seznam všech slov, které to písmeno obsahuje. Seznam slov je limitovaný na slova, které v naší databázi mají vysvětlení. Při zadání neexistujícího slova program upozorní uživatele a taky kdyby náhodou zadal dvakrát stejné slovo.

Jak zadat vlastní slova

Vybraná slova jsou řazené pod sebou v tabulce, která obsahuje i jejich vysvětlení nebo příkladovou větu. Na konec tabulky můžete vždy program požádat o vygenerování cvičení i když jejich počet nedosáhne 10. Můžete zadat jen 10 slovíček. Zadáte-li méně než 10 program náhodným způsobem doplní jejich počet z databáze.

Ze seznamu slovíček je libovolně možno i odstranit slova s kliknutím na odkaz "vymazat".

Jak vypadá seznam slov

 

Jak je vidět vytvoření vlastního seznamu slov je jednoduchý a poskytne uživatelům mnoha hodin zábavné učení způsobem škola hrou.

Hodně zábavy Vám přejí


Vaši virtuální učitelé češtiny
Smile