Jestli si nepřejete přečíst všeobecná informace můžete jít rovnou k cvičení tady : Přísloví

 


Znalostní hra s čekými přísloví a rčení pro cizojazyčné studenty češtiny

Vítejte v sekci Hra s českými přísloví. Tato hra je jedinečná přiležitost pro cizince, kteří se učí česky aby se skutečně způsobem škola hrou si procvičili a budovali svou slovní zásobu češtiny a naučili se různé důležité přísloví a rčení každodenního použití.

Co je to?

Je to důmyslná hra pro procvičení přísloví češtiny. Každé náhodně vybrané přísloví má vysvětlení v angličtině nebo zatím v maďarštině.

Pro koho to je?

Tato hra s českými přísloví je úrčen pro studenty češtiny mírně pokročilé až pokročilé ůrovně. Databáze je propojená s naší databází přísloví, který obsahuje bezmála 300 přísloví. Počet těchto přísloví se týden co týden roste a právě z těchto přísloví je pak náhodným způsobem vybírán obsah cvičení.

 


Jak se tato hra používá?

Hra je zdarma ale je nutná registrace se svou emailovou adresou.

 

1. Po příhlášení je doporučeno (zvlášť pro méně pokročilé studenty) prostudovat sadu vybraných přísloví.

 

Seznam přísloví k prostudování

Jak je patrné ze snímku v druhém sloupci jsou pro našého imaginárního studenta, který má zvolený komunikační jazyk angličtinu, anglické ekvivalenty a ve třetím sloupci doslovný anglický překlad přísloví.

2. Na konci seznamu přísloví je tlačitko pro procvičení. Klikněte na něho.

3. Přísloví se obrazí jedno za druhém včetně anglického ekvivalenta. Úkolem studenta je napsat české slovo správně do pole a po odeslání se zobrazí jestli to měl správně nebo špatně a zobrazí se dalsí přísloví. Ze každého přísloví může být zadáno pokaždé jiné slovo. Hra je tím zábavější protože i když se přísloví vyskytuje v dalším cvičení znovu je velká pravděpodobnost, že bude chybět jiné slovo což zajišťuje dokonalé procvičení přísloví a jejich dokonalé zvládnutí.

4. Každé přísloví nabízí taky lehkou nápovědu. Po kliknutí na slovo "Nápověda" se studentoví skryje nebo obrazí doslovní anglický překlad. V ukázce je odkrytá nápověda pro přísloví "Když se dva perou třetí se směje."

Nápověda k přísloví

 

5. Po zadání všech přísloví se objeví odkaz na stránku statistiky, kde můžete souhrně vidět hodnocení.

Z následujícího snímku je vidět jak úspěšně a kdy naposledy zvládl náš student určíté přísloví a jaké slovo chybělo. Ve statistice může být stejné přísloví dvakrát jestli chybělo jiné slovo v zadání.

Statistika přísloví

Na začátku seznamu je taky tlačítko pro možnost procvičení neúspěšně řešených přísloví. Jestli jejích počet nedosáhne 10, program vybere tolik přísloví aby jejich počet se rovnal deset. Jestli jejích počet převyšuje 10 program vybere jen 10 a vytvoří novou sadu. Jestli jejich počet nedosáhne 10 program dopní je náhodnými přísloví z databáze.

Jak je vidět používání přísloví pro učení češtiny je jednoduchý a poskytne uživatelům mnoha hodin zábavné učení způsobem škola hrou.

Hodně zábavy apříjemné učení Vám přeje

Hodně zábavy Vám přejí


Vaši virtuální učitelé češtiny


Smile